Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč pro ČR a nad 2000 Kč pro SR

Peshtemal

DSC_0832 (Small)

Všechny naše produkty jsou vyrobeny z 100% bavlny pocházející z Egejského regionu v Turecku, který je známý svými příznivými přírodními podmínkami pro pěstování jedné z nejkvalitnějších bavln na světě. Zde se již po staletí vyrábí tradiční turecký ručník, tzv. Peshtemal, který byl díky své tenké struktuře a vysoké savosti s velkou oblibou využíván v tradičních tureckých lázních “hamam” a postupem času se jeho využití rozšířilo i do ostatních zemí světa.

Tato bavlna má extra dlouhá tenká vlákna, díky kterým mají tkaniny méně spojů. Méně spojů má za účinek silnější a jemnější látku. Výsledkem je jak dobrá absorpční schopnost, tak i lehká, skladná a rychleschnoucí látka.

Naše produkty nejsou vyráběny ve velkých továrnách. Podporujeme tradiční lokální výrobu, která využívá ruční, poloautomatické i moderní automatické tkací stroje.

 

 

Péče o produkty

 

007-laundry brownPraní: Všechny naše produkty jsou vyrobeny ze 100% bavlny, tudíž vyžadují láskyplnou péči. Prát můžete v pračce ve studené či teplé vodě (max. do 40°C) s pracím práškem. Pro zachování absorpční schopnosti nedoporučujeme používat aviváž. Bavlna je přírodní vlákno, proto můžete očekávat, že váš nový ručník uvolní sem tam pár vláken, ale nepanikařte, tohle je přirozený proces.

 

jemnost a savostJemnost a savost: Bavlna se s každým vypráním stává jemnější, avšak zbytky pracího prostředku a aviváže mohou zapříčinit pokles absorpční schopnosti či snížit jemnost látky (doporučujeme používat jemné prací prostředky a vynechat aviváž). Jestliže chcete zlepšit jemnost a obnovit absorpční schopnost, po klasickém vyprání v pračce, vyperte produkt ještě jednou v octu (stačí 1 hrnek). Tímto odstraníte zbytky pracího prostředku z látky a zlepšíte její vlastnosti.

 

008-do-not-tumble-dry brown

Sušení:​​ Nedoporučujeme používat sušičku. Jestliže nemáte jinou možnost, sušte pouze na nízkou teplotu a krátký cyklus, jelikož vysoké teploty a dlouhý pobyt v sušičce mohou porušit strukturu bavlny.

  

 
009-iron brown

Žehlení: Žehlete na střední teplotu (max150°C). Vyšší teploty mohou poškodit bavlněná vlákna, což ovlivní jejich jemnost a odolnost.

 

  

012-yarn-1 brown brown

Uvolněná vlákna: Vzhledem k tomu, že naše výrobky jsou tkané, uvolněná či vytažená vlákna neporuší celkovou strukturu produktu. Jednoduše odstřihněte nůžkami vytažené vlákno a celkový produkt zůstane neporušen.

 

   

013-carpet brown

Rozmotané třásně: Třásně na produktech jsou ručně vázané, a tak čas od času může dojít k jejich rozmotání. Rozmotané třásně nenaruší celkový produkt. Třásně můžete jednoduše zamotat zpátky. Rozdělte vlákna na dvě poloviny, smotejte každou polovinu zvlášť ve směru hodinových ručiček, poté smotejte obě poloviny spolu proti směru hodinových ručiček a na konci udělejte uzel.

Zpět do obchodu