Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč pro ČR a nad 2000 Kč pro SR

Výroba a původ produktů Yuana

S našimi produkty si nepořizujete jen obyčejný kus bavlněné látky, ale stáváte se vlastníkem produktů s tisíciletou tradicí, které i dnes skvěle zapadnou do dnešní moderní doby. Odkud tedy produkty YUANA pocházejí?

Naše ručníky a deky jsou vyráběny na jihozápadě Turecka v provincii Denizli známou především pro své turistické atrakce: Antické lázeňské město Hierapolis a s ním spojeným bílým travertinem a malými jezírky pokryté svahy Pamukkale. V překladu znamená Pamukkale „bavlněný hrad”. Název proto spojuje turistickou atrakci s významným průmyslovým odvětvím celého Egejského regionu, kterým je textilní výroba.

P1030531 (Medium)P1030521 (Small)New picture

Specifické místo v textilním výrobě zaujímá Peshtemal, což je specifický typ látky známý svou kvalitou a praktičností. Jedná se o tenkou bavlněnou tkaninu vyrobenou z kvalitní Turecké bavlny původně na ručních, ale v dnešní době již převážně na automatických tkalcovských stavech. Oproti klasickým froté ručníkům jsou jednotlivá vlákna bavlny propletená rovně bez smyček, díky čemuž je Peshtemal tenčí a zároveň také rychleji schne. Díky použití kvalitní Turecké bavlny s dlouhými vlákny má Peshtemal vyšší schopnost nasávat vlhkost, je pevnější a má delší životnost.

DSC_0091 (Small)DSC_0107 (Small)

Yuana spolupracuje se dvěma malými rodinnými firmami s 10 až 20 zaměstnanci, které se specializují na výrobu Peshtemalových produktů převážně poloautomatizovanými tkalcovskými stavy, které oproti tradičním manuálnímu způsobu výroby zajištují lepší kvalitu a konzistenci. Náš hlavní dodavatel je držitelem OEKO-TEX certifikátu, který zaručuje, že při výrobním procesu nejsou použité žádné škodlivé chemické látky a produkty jsou tak zcela bezpečné.

 

Výrobní proces se skládá z 5 kroků: 

1) Nákup a barvení bavlněných vláken

2) Namotání podkladových vláken na velkou cívku

3) Tkaní na poloautomatických strojích včetně průběžné kontroly kvality

4) Praní a sušení pro zajištění měkkosti a savosti od prvního použití

5) Ruční vytváření uzlů a finální kontrola kvality

 

Celý proces tkaní pro jednu várku ručníků trvá 1-2 týdny a je možné vytvářet rozmanité vzory s použitím až 12 barev. Dodatečné úpravy ručníků mohou zahrnovat vyšívání či potisk, ale v současnosti se zaměřujeme především na jednoduché barevné vzory, které jsou u zákazníků nejoblíbenější.

DSC_0120 (Small)DSC_0071 (Small) FinalDSC_0064 (Small)DSC_0156 (Small)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení